Saltar al contingut principal
Seleccionar país d'enviament

Per a poder oferir-li els preus finals dels productes (amb els impostos i costos de transport inclosos) necessitem que ens indique el país de destinació entre els països de la següent llista.

L'1 de juliol de 2021 va entrar en vigor la directiva Finestreta Única, o One-Stop Shop (OSS) per a comerços electrònics. Això ens obliga a aplicar el tipus d'I.V.A. corresponent al país on es realitza cada enviament.

Comprar TARONGES SANGUINELLI

Caixa Taronges Sanguinelli 10 kg
10.0 kg

Caixa Taronges Sanguinelli 10 kg

Sanguinelli
15.50 € 1.55 €/kg IVA i transport inclosos a Espanya
No disponible
Caixa Taronges Sanguinelli 15 kg
15.0 kg

Caixa Taronges Sanguinelli 15 kg

Sanguinelli
17.50 € 1.17 €/kg IVA i transport inclosos a Espanya
No disponible
Caixa Taronges Sanguinelli 20 kg
20.0 kg

Caixa Taronges Sanguinelli 20 kg

Sanguinelli
20.00 € 1.00 €/kg IVA i transport inclosos a Espanya
No disponible
Caixa Mixta 20 kg (10 kg taronges + 10 kg Sanguinelli)
20.0 kg

Caixa Mixta 20 kg (10 kg taronges + 10 kg Sanguinelli)

Sanguinelli
26.50 € 1.33 €/kg IVA i transport inclosos a Espanya
No disponible

Sanguinelli Sanguinelli

Origen

Varietat coneguda com Sanguinelli, mutació espontània de la varietat Doble Fina detectada en 1929 en un hort d'Almenara, a la província de Castelló, Comunitat Valenciana. Té com a parental a Doble Fina (“grup sang”). No se li coneixen sinonímies oficials fiables a banda de la variació en l'escriptura (“Sanguinello/Sanguinelli”) en alguns contextos comercials.

Característiques

Arbre de vigor mitjà, port aixafat, sense espines; fullatge dens de mida mitjana a xicoteta. El fruit és de mida mitjana-xicoteta (100-130 g), forma el·lipsoïdal amb relació diàmetre/alçària ≈ 0,92; diàmetre entre 56-62 mm; corfa fina (3,6-4,7 mm), brillant, color taronja amb taques rogenques que cobrixen almenys la meitat de la superfície; polpa de color rogenc-amoratat distribuït en els tabics radials i en la perifèria dels grills; de 2-4 llavors; suc abundant (≈ 43-47 % del fruit), aromàtic, color roig fosc; contingut en limonina molt baix; sabor agredolç agradable.

Època de recol·lecció

A la Comunitat Valenciana la recol·lecció òptima s'inicia a mitjan gener i s'estén fins a finals de març. Pot mantindre's en l'arbre un poc més de temps si es prenen precaucions sobre la caiguda del fruit, però en allargar-se massa perd qualitat comercial en color i fermesa.

Usos culinaris

Molt apta per a consum en fresc a causa del seu color interior i sabor aromàtic. Excel·lent per a suc d'alta qualitat pel seu contingut elevat de suc, sabor equilibrat i baix amargor. També valorada en la indústria per a melmelades i confitures pel seu color rogenc intens i contingut de aromes cítriques; la seua ratlladura aporta espècies herbals que combinen bé en postres i salses mediterrànies.

Notes agronòmiques

Productivitat mitjana-alta, amb certa tendència a l'alternança de collites. Sensibilitat moderada al fred extrem en l'arbre (especialment gelades) encara que les nits fresques intensifiquen la pigmentació. Es requerix bona adherència al peduncle per a evitar la caiguda si es pretén estendre la collita. Patró vegetal similar al de la Doble Fina; bon comportament en postcollita i transport. Limitacions comercials: calibre un poc menor que altres varietats, color exterior variable depenent del clima, necessitat de maneig acurat per a assegurar coloració i qualitat uniforme.

Conreu Convencional

Aquestes fruites provenen d'un conreu convencional, la qual cosa significa que podrien haver rebut tractaments convencionals durant la seua producció. Una vegada collides, només es netegen amb un drap abans de la seua comercialització. No se'ls afegeixen ceres, fungicides ni altres conservants. Els tractaments aplicats pels nostres agricultors utilitzen exclusivament productes autoritzats per la UE. Malgrat això, una part significativa de les fruites que servim provenen de horts que no han rebut cap tractament de plaguicides.